ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΔΟΧΟ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ << ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΗΝΕΙΟΥ>> ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 600.000,00 ...
ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ
ΑΝΑΔΟΧΟ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ
<< ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΗΝΕΙΟΥ>>
ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 600.000,00 €
ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ Η ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ.
Ο Δήμος Πηνειού προχώρησε στην υπογραφή της Σύμβασης του έργου <<ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΗΝΕΙΟΥ>> π/υ Δημοπράτησης 600.000,00 € χρηματοδοτούμενο από το Πρόγραμμα Αγροτικής Ανάπτυξης (Π.Α.Α 2014-2020) με τίτλο «Βελτίωση Πρόσβασης σε Γεωργική Γη και Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις» - ΕΣΠΑ της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, που αφορά την βελτίωση και ασφαλτόστρωση της αγροτικής οδού μήκους 2.839,832μ που ξεκινά από την αγροτική περιοχή της Τ.Κ. Λευκοχωρίου και καταλήγει στην αγροτική περιοχή της Τ.Κ. Αγίας Μαύρας, όπου θα εξυπηρετεί την πρόσβαση σε αγροτικές, κτηνοτροφικές και μεικτές εκμεταλλεύσεις.
Με το ανωτέρω έργο ο Δήμος έχει ως στόχο να συμβάλλει στην εξασφάλιση της εύκολης και ασφαλούς προσπελασιμότητας στις γεωργικές και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις, στην προτεινόμενη αγροτική περιοχή, καθ’ όλη την διάρκεια του χρόνου. Κατά συνέπεια θα συμβάλλει στην βελτίωση της ανταγωνιστικότητας των εκμεταλλεύσεων, με θετικές επιπτώσεις στο αγροτικό εισόδημα.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΑΛΕΞΙΟΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ