Τις ευχαριστίες του εξέφρασε χθες το διοικητικό συμβούλιο του τμήματος Ενόργανης Γυμναστικής Κοροίβου, στον Ανδρέα Παπαδάκο ο οποίος έκα...
Τις ευχαριστίες του εξέφρασε χθες το διοικητικό συμβούλιο του τμήματος Ενόργανης Γυμναστικής Κοροίβου, στον Ανδρέα Παπαδάκο ο οποίος έκανε δωρεά έναν σπουδαίο όργανο το οποίο θα βοηθήσει στη καλύτερη προετοιμασία των αθλητών και ιδιαίτερα εν' όψη του πανελλήνιου πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί τον Μάιο.
Η πρόταση για την αγορά του οργάνου είχε γίνει από τον πρόεδρο του Εμπορικού Συλλόγου Ήλιδας, Νίκο Σιαψάλη και ο κος Παπαδάκος αμέσως δέχτηκε.
ΝΙΚΟΣ ΣΙΑΨΑΛΗΣ
ΤΑΜΙΑΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΚΟΡΟΙΒΟΥ
ΕΦΟΡΟΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
"Αν και η παραλαβή του οργάνου της ενόργανης γυμναστικής έγινε πριν ένα μήνα περίπου, χθες βρήκαμε την ευκαιρία να καλέσουμε τον κ. Παπαδάκο και να του εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες για την δωρεά του. Αυτό το όργανο έλειπε από τα παιδιά της ενόργανης. Τόσα χρόνια πηγαίναμε στους αγώνες, παίρνοντας μετάλλια και πανελλήνιες θέσεις, με εικονικό όργανο.
Τον περασμένο Απρίλιο έκανα πρόταση στον κο Παπαδάκο αν μπορεί να μας βοηθήσει αγοράζοντας αυτό το όργανο και αμέσως δέχτηκε. Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα όργανα που φτιάχτηκε στην Ελλάδα κι ευελπιστούμε πως το Μάιο που θα γίνει το πανελλήνιο πρωτάθλημα ενόργανης στην Αμαλιάδα, θα έχουμε καλύτερη προετοιμασία. Το τμήμα ενόργανης γυμναστικής δεν λειτουργεί πολύ καλά διότι δεν υπάρχει ο κατάλληλος χώρος.
Ευελπιστούμε όμως να φτιάξουμε ένα καινούργιο χώρο στο βοηθητικό με τη βοήθεια του δήμου. Αναλάβαμε να φτιάξουμε μια μελέτη γι' αυτό ώστε να φτιαχτεί μια μεγάλη αίθουσα στο όπου θα στεγαστούν εκτός από την ενόργανη και άλλα ολυμπιακά αθλήματα. Έτσι, ευελπιστούμε να πάρουμε μια χρηματοδότηση από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού και να προχωρήσουμε".