Την αναβάθμιση της Ιππικής Έκθεσης Ανδραβίδας υποσχέθηκε ο δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης, Γιάννης Λέντζας, κατά την διάρκεια της τοποθετή...
Την αναβάθμιση της Ιππικής Έκθεσης Ανδραβίδας υποσχέθηκε ο δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης, Γιάννης Λέντζας, κατά την διάρκεια της τοποθετήσεώς του στην 85η Έκθεση.
Όπως τόνισε, εκτός των άλλων, θα αναζητηθούν ευρωπαϊκά και περιφερειακά κονδύλια ώστε η έκθεση να γίνει ανταγωνιστική κι εφάμιλλη αντίστοιχων ευρωπαϊκών.
«Η έκθεση είχε μεγάλη επιτυχία με συμμετοχές 120 ιπποπαραγωγών και πλήθους κόσμου. Ως νέα δημοτική αρχή δημιουργήσαμε όλα εκείνα τα εχέγγυα για την αναβάθμιση της έκθεσης της Ανδραβίδας.
Είναι δέσμευσή μας να αναζητήσουμε ευρωπαϊκά κονδύλια μέσω ΕΣΠΑ αλλά και μέσω ΠΔΕ, θα χρησιμοποιήσουμε και το πρόγραμμα που έχει βγει για το Ιππικό Κέντρο (μέσω ΕΣΠΑ) έτσι ώστε να μπορέσουμε να φανούμε ανταγωνιστικοί και να κάνουμε μια έκθεση εφάμιλλη και ισάξια με το όνομα του αλόγου της Ανδραβίδας και της πόλης της Ανδραβίδας και του Ηλειακού Κάμπου γιατί είναι ένα από τα brand name το άλογο της Ανδραβίδας. »