Σε εγκάρδιο κλίμα πραγματοποιήθηκε, σήμερα Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου, η συνάντηση του Δημάρχου Ζαχάρως, κ. Κώστα Μητροπούλου, με τον Υπου...
Το αναμενόμενο αποτέλεσμα αυτής της διασύνδεσης θα είναι η αναβάθμισης του Κέντρου Υγείας Ζαχάρως, καθώς θα υποστηρίζεται λειτουργικά τόσο με εκπαιδευόμενους ιατρούς αλλά και με αντίστοιχους Πανεπιστημιακούς, υψηλού κύρους.
Ο Δήμαρχος Ζαχάρως τόνισε τη διάθεση τού Δήμου να συνδράμει έμπρακτα αυτό το εγχείρημα, καλύπτοντας τη στέγαση των αγροτικών ιατρών, ένα θέμα που τακτικά απασχολεί αυτόν τον επαγγελματικό κλάδο.
Η ανταπόκριση τού Υπουργού Υγείας υπήρξε άμεση και θετική στα παραπάνω αιτήματα, ενώ στο προσεχές χρονικό διάστημα ο Δήμος Ζαχάρως θα εκπονήσει τον πλήρη οδικό χάρτη για την πραγματοποίηση αυτού του καίριου, για τους κατοίκους του Δήμου Ζαχάρως, εγχειρήματος.