Σχετικά με το θέμα που αφορά τις προυποθέσεις σχετικά με την κάλυψη της μόνιμης θέση έμμισθου στον Δήμο μας Δικηγόρου – Νομικού Συμβούλο...
Σχετικά με το θέμα που αφορά τις προυποθέσεις σχετικά με την κάλυψη της μόνιμης θέση έμμισθου στον Δήμο μας Δικηγόρου – Νομικού Συμβούλου με σχέση έμμισθης εντολής αορίστου χρόνου, μετα την έγκριση της θέσεως από το Υπουργείο Εσωτερικών η παράταξη μας προτείνει ότι για τις ανάγκες του Δήμου απαιτείται η πρόσληψη δικηγόρου με εμπειρία και ασχολούμενου με γενική δικηγορία, καθότι ανακύπτουν πολλών ειδών θέματα και το αντικείμενο απασχόλησης του είναι ευρύ.
Σε καμία περίπτωση δεν συμφωνούμε με την ύπαρξη συγκεκριμένου μεταπτυχιακού τίτλου, γεγονός που αφαιρεί το δικαίωμα σε μεγάλο αριθμό ενδιαφερομένων να υποβάλλουν σχετικό αίτημα συμμετοχής. Σε αντίθετη περιπτωση και αν υπάρχουν προυποθέσεις που θα φωτογραφίζουν συγκεκριμένους υποψηφίους θα αποτελεί απόφαση μικροπολιτικής τακτικής άκρως ζημιογόνα για τον Δήμο μας.
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΥ ΠΗΝΕΙΟΥ
ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΜΕΙΖΟΝΟΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ