Την επέτειο του Πολυτεχνείου γιόρτασαν με κάθε μεγαλοπρέπεια, οι μαθητές της Αμαλιάδας. Νωρίς το πρωί, πραγματοποιήθηκαν εκδηλώσεις σε όλα...
Ομιλία για την επέτειο του Πολυτεχνείου εκφώνησε η δικηγόρος κα Ειρήνη Θεοδωροπούλου, ενώ οι μαθήτριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αναστασία Δαλαμάγκα και Ιωάννα Λούσκα απήγγειλαν το ποίημα “Αν θες να λέγεσαι άνθρωπος” του Τάσου Λειβαδίτη.
Ακολούθησε η κατάθεση στεφάνων από τους μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου και του 1ου Γυμνασίου Αμαλιάδας, καθώς και από τους φορείς και τους συλλόγους της πόλης.
Οι εκδηλώσεις έκλεισαν με την τήρηση ενός λεπτού σιγής και την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου.