Η πόλη της Αμαλιάδας θρηνεί την απώλεια της Γωγώς Βασιλοπούλου, η οποία έφυγε από τη ζωή σε ηλικία μόλις 47 ετών, μετά από μακρά και δύσκ...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitvrmrs4vvsIvp4YQ7bKmhAkbA-8_4HaLtxq-sv-53fuTQnEn4LRj-FIPVBvEVpklSasz3R_4GLjzfYT-5VrGHXbP51b6boNq37zigUyU4Gr0CAp796rehK4xgPHnuYYB2pt43KHl4R_4AOm5_MOCWx2I7sWKmTxYCM_Wyl1NtK-U_ontTEqfmMCpiuaY/s600/pexels-photo-9783672-1024x678.jpeg)
Παρά τη σοβαρότητα των τραυματισμών της, έδωσε σκληρή μάχη για να κρατηθεί στη ζωή και κατάφερε να επιβιώσει, όμως δεν επανήλθε πλήρως και χρειάστηκε να μεταφερθεί σε κέντρο αποκατάστασης. Οι τελευταίοι μήνες ήταν ιδιαίτερα δύσκολοι για τη Γωγώ, καθώς βρισκόταν μεταξύ κέντρου αποκατάστασης και νοσοκομείου, αντιμετωπίζοντας συνεχείς λοιμώξεις που την ταλαιπωρούσαν.
Η απώλεια της αφήνει ένα μεγάλο κενό στην οικογένειά της και στην τοπική κοινωνία της Αμαλιάδας.
Η κηδεία της Γωγώς Βασιλοπούλου θα τελεστεί σήμερα, Τρίτη, στις 5 το απόγευμα από τον Ιερό Ναό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου.
Η σκέψη όλων είναι με την οικογένειά της, τον σύζυγό της και τα παιδιά τους, σε αυτή τη δύσκολη στιγμή. Η Γωγώ θα μείνει στη μνήμη όλων ως μια δυνατή και αγαπητή γυναίκα, που πάλεψε με αξιοπρέπεια μέχρι το τέλος.