Έκπληκτα ακόμα και στελέχη της παράταξής του δημάρχου Πύργου Στάθη Πύργου έμειναν για την απευθείας ανάθεση της τάξξης των 30.000 ευρώ σε...
Έκπληκτα ακόμα και στελέχη της παράταξής του δημάρχου Πύργου Στάθη Πύργου έμειναν για την απευθείας ανάθεση της τάξξης των 30.000 ευρώ σε δημοτικό σύμβουλο.
Ο κ. Καννής, δεν έχει απαντήσει ακόμα [και τι να πει;] σε αυτή την προκλητική ανάθεση, που το Documendo και ο Μάκης Νοδάρος δημοσίευσαν πριβ λίγες ημέρες [δείτε εδώ...]
Η φημολογούμενη από τον ίδιο τον δήμαρχο προεκλογικά περί ... διαφάνειας πήγε περίπατο και όπως αναφέρει ο πρώην δήμαρχος Πύργου Παναγιώτης Αντωνακόπουλος, "οι νόμοι είναι ξεκάθαροι, απαγορεύονται αναθέσεις σε δημοτικούς συμβούλους. Εξαιρείται ο δήμος Πύργος σύμφωνα με την νομική άποψη της δημοτικής αρχής"!