Μήνυμα να ξεκινήσει η αντεπίθεση της κοινής λογικής από τις ευρωεκλογές στις 9 Ιουνίου έστειλε ο Στέφανος Κασσελάκης από τον Πύργο Ηλεία...
Ο ίδιος πρόσθεσε ότι είναι «αυτή την αλαζονεία που σε μια γυναίκα της τρίτης ηλικίας που όταν συναντά τον πρωθυπουργό και του λέει ότι δεν μπορεί να ζήσει με 440 ευρώ, με 300 ευρώ ενοίκιο, της απαντά ο πρωθυπουργός “πήγαινε στην εκκλησία” και ευχαριστώ που ήρθες.
»Είναι αυτή η αλαζονεία που κάνει τον πρωθυπουργό να απαντά εν γνώσει του στην κόρη του κ. Πλακιά και αδερφή των θυμάτων στα Τέμπη, αγνοώντας την και να έχει τους αστυνομικούς να την τραμπουκίζουν.
Εδώ στην Ηλεία λοιπόν, πρέπει η δημοκρατική παράταξη, ο ΣΥΡΙΖΑ, όχι μόνο να σηκώσει ανάστημα και να αισθανθεί την ανάσα μας η Νέα Δημοκρατία, αλλά πρέπει επιτέλους αυτή η αλαζονεία στον γυάλινο πύργο του Μαξίμου, του Μητσοτάκη, να τελειώνει. Δώστε το μήνυμα στις 9 Ιουνίου».
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ έφτασε στην πλατεία Ιατρίδη λίγο μετά τις 2 το μεσημέρι της Τετάρτης και πλήθος κόσμου του επιφύλαξε θερμή υποδοχή.